اطلاعیه درباره‌ی روند رسیدگی و شناسایی متقلبین در کوییز

  • 0 نظر
  • 130 بازدید

همراهان عزیز کوییز سلام، در پست زیر توضیحاتی بابت مبحث تقلب در کوییز و روش‌هایی که ما در کوییز برای جلوگیری از تقلب استفاده می‌کنیم صحبت خواهیم کرد. همان‌طور که اطلاع دارید، استفاده از ابزارهایی هم‌چون “بات”، “مود”، “شبیه‌ساز” خلاف قوانین بازی بوده و ما همواره بازیکنان را تشویق به حذف هر یک از برنامه‌های ذکر شده از دستگاه‌ خود می‌کنیم.

نرم‌افزارهای غیرقانونی که توسط اشخاص ثالث به منظور انجام هرگونه تقلب یا دستکاری بازی ساخته می‌شوند به هیچ عنوان مورد تایید کوییز نبوده و به شدت با استفاده‌کنندگان این دسته از نرم‌افزارها بدون در نظر گرفتن هیچ استثنایی برخورد جدی می‌شود. هم‌چنین استفاده از این نرم‌افزارهای غیرمجاز به این دلیل که توسعه‌دهنده آن فرد یا گروهی ناشناس هستند منجر بروز مشکل در دستگاه شما خواهند شد و حریم خصوصی شما را به خطر می‌اندازند.

صنعت بازی‌های موبایلی همیشه مورد تهاجم متقلبین بوده است. تقریبا هیچ بازی دیگری مصون از تقلب و دستکاری نبوده، اما به این معنی نیست که بازی‌های موبایلی تلاشی برای جلوگیری از تقلب در بازی خود نمی‌کنند. احترام به کاربرانی که سالم و عادلانه بازی می‌کنند همیشه اولویت اول کوییز بوده است و سعی خواهیم کرد با معرفی بخش‌های مختلف سیستم تشخیص تقلب سعی در شفاف‌سازی تلاش کوییز برای مقابله با متقلبین داشته باشیم. همیشه متعهد خواهیم بود که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در کوییز احترام به کاربران سالم درون بازی و مقابله با متقلبین و متخلفین است.

در ادامه به منظور شفاف‌سازی بیشتر درباره ی سیستم تشخیص تقلب کوییز صحبت می‌کنیم:

سیستم تشخیص تقلب کوییز مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای قدرتمند، هوشمند، سریع و خودکار هستند که در کنار یکدیگر سعی می‌کنند بخش‌های مختلف بازی را زیر نظر داشته و به محض تشخیص توسط سیستم، برخورد خودکار با کاربران متقلب انجام می‌شود. کوییز از حدود دو سال پیش در حال توسعه این سیستم است که ابتدا از ساده‌ترین الگوریتم‌های ممکن برای تشخیص تقلب استفاده می‌کرد و به مرور زمان و پیشرفته‌تر شدن متدهای تشخیص و استفاده از روش‌های پیچیده‌ای عملکرد این سیستم به پیشرفت قابل توجهی رسید. این سیستم نیازمند سرعت و دقت در کنار یکدیگر است، می‌بایست به نحوی طراحی شود که در کمترین زمان و با دقت بسیار بالا کاربران متقلب با تشخیص دهد. سیستمی که اکنون پیاده‌سازی شده، به صورت کاملا خودکار در لحظه عمل می‌کند و شبانه‌روزی در حال پایش کوییز است.

این سیستم که توسط روش‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در حال حاضر پیاده شده است به صورت روزانه با دقت بسیار بالایی متقلبین را تشخیص می‌دهد و به یادگیری روزانه خود کمک می‌کند. هر چقدر که از زمان فعالیت این سیستم می‌گذرد یادگیری این سیستم بیشتر می‌شود زیرا که الگوریتم آن به نحوی پیاده‌سازی شده است که با هر تشخیص به دانش قبلی خود اضافه می‌کند تا در تشخیص بعدی بهتر عمل کند و اجازه ندهد از روش‌های تقلب جدید عقب بماند.

در این مسیر دو ساله کمک کاربرانی که با ارسال گزارش‌های خود سعی در کمک به کوییز داشتند اهمیت بالایی در بهبود این سیستم داشت. با هر کاربری که گزارش می‌شد ما به سیستم تشخیص تقلب ارائه می‌دادیم و روش‌های جدید تقلب را می‌بستیم. از همه‌ی شما عزیزان که با ما در این مسیر بوده‌اید تشکر می‌کنیم و از شما درخواست داریم هیچ‌گاه از گزارش‌کردن متقلبین درون بازی عقب‌نشینی نکنید زیرا که کوییز هیچ‌گونه ترحمی نسبت به این کاربران نخواهد داشت.

به مرور زمان که سیستم تشخیص تقلب عملکرد قابل قبولی بدست آورد و توانست دقت خود را افزایش دهد، برخورد با متقلبین تشخیص داده شده نیز جدی‌تر شده است و در حال حاضر با توجه به اطمینان بالایی که نسبت به این سیستم داریم این اجازه به سیستم داده شده است که بعد از تشخیص خودش در مورد نحوه‌ی برخورد با کاربر تصمیم بگیرد.

در مطالب بعدی توضیحات بیشتری درباره‌ی فرایند پیشگیری و برخورد با متقلبین داده خواهد شد. ممنون از اینکه در این راه همراه ما هستید.

administrator

نظر دهید